پارک علوم و فناوری‌های نرم تخصصی‌ترین اقدام در اقتصاد فرهنگی است

ایسنا/فارس مدیر پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس، این پارک را تخصصی‌ترین پارک در عرصه اقتصاد فرهنگی دانست و به تشریح اهداف و چگونگی فعالیت آن پرداخت.

جواد جوکار در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی استان فارس در سال ۹۹ به عنوان اولین و تخصصی‌ترین پارک در اقتصاد فرهنگ، محیطی مناسب برای استقرار، رشد، توسعه و شکوفایی مؤسسات و شرکت‌ها پا به عرصه وجود گذاشت.

او افزود: شرکت‌های فناور مستقر در آن در تعامل سازنده با دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات پژوهشی و فناوری به فعالیت‌های فناورانه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازند.

مدیر پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس بهره‏‌گیری از پتانسیل‏‌های بالای حوزه فرهنگ، هنر و فناوری‏‌های نوین، تقویت خوش‌بینی و استقلال فرهنگی با رویکرد انقلابی در بین جامعه به ویژه جوانان، همگرایی موضوعات مختلف حوزه علوم انسانی در راستای ارزش‌‏آفرینی، تولیدات فرهنگی و ثروت‌‏آفرینی تولید کالاهای فرهنگی مفید و جلوگیری از تولید کالاهای فرهنگی مضر و تحقق اهداف کلان و اهداف بخشی نظام علم، فناوری و نوآوری کشور را از مهمترین اهداف راه‌اندازی پارک متبوع عنوان کرد.

او حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشور و بهره‏‌مندی از توان و ظرفیت آنان برای توسعه کشور پیشتازی در اقتصاد فرهنگ و دانش بنیان و افزایش تولید و صادرات محصولات و خدمات تولید شده در این بخش، تغییر نظام فکری دانشگاه‌‏ها به سمت پژوهش‌محوری مبتنی بر فناوری، نوآوری و کارآفرینی در حوزه فناوری‏‌های نرم و هویت‏‌ساز، گسترش ارتباطات بین‏‌المللی در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی، زیرساختی مطمئن در تجاری‏‌سازی محصولات شرکت‌های دانش ‏بنیان فعال در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی را از دیگر اهداف برشمرد.

جوکار همچنین اضافه کرد: شرکتها و تیم‌های متقاضی برای استفاده از ظرفیتهای پارک می‌توانند  ابتدا در خواست و مستندات خود را به دبیرخانه ارائه کرده و پس از تایید شورای فناوری، از مزایای حمایتی این پارک بهره‌مند شوند.

مدیر پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس یادآور شد: از روز یکشنبه 23 آبان نخستین نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های منتخب مستقر در این پارک به مدت ۴ روز در معرض دید عموم قرار گرفته است.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید