مهارت مناظره به نگرش سیستمی دانشجویان عمق می‌بخشد

ایسنا/ایلام معاون فرهنگی دانشگاه ایلام گفت: کسب مهارت مناظره به دانشجویان یاد می‌دهد که چگونه به یک مسئله با دید و نگرش سیستمی توجه کنند.

دکتر «صیدمهدی ویسه» در افتتاحیه‌ی مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره‌ی دانشجویی در دانشگاه ایلام، با بیان اینکه تفکر انتقادی باعث پیشرفت جامعه می‌شود و دانشجویان نیز در ترویج این مهم هستید، اظهار کرد: با وجود پیچیدگی که در جوامع بشری به وجود آمده است دیگر رویکردهای سنتی کارساز و پاسخگوی نیازهای جامعه نیست بنابراین اگر دانشجویان نیز مثل ادوار گذشته در محیط دانشگاه حاضر شوند یقینا شاهد تغییرات چشمگیر و پیشرو نخواهیم بود..

یرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه ایلام افزود: کسب مهارت مناظره به دانشجویان یاد می‌دهد که چگونه مطالب مورد نیاز یک مسئله را جمع‌آوری کنید، چگونه تجزیه و تحلیل نمایند و چگونه به یک مسئله با دید و نگرش سیستمی توجه کنند.

ویسه با بیان اینکه  که با داشتن نگاه سیستمی می‌توانند پیروز میدان باشند، تاکید کرد: وقتی یک مسئله طرح می‌شود فقط یک عامل در آن دخیل نیست بلکه عوامل متعدد تاثیرگذار است و این همان نگاه سیستمی به موضوع مورد بحث است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ایلام ضمن تقدیر از تلاش‌های جهاددانشگاهی در برگزاری مناظره‌های دانشجویی تصریح کرد: دانشگاه ایلام با تمام ظرفیت در خدمت دانشجویان به عنوان نسل‌های سوم و چهارم برای نقش‌آفرینی در زمینه‌های مختلف است.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید