مجیدی به دنبال هت‌تریک برابر استقلالی‌ها/ سپاهان، ماشین را به دره می‌فرستد؟

هفته بیست و پنجم فوتبال ایران با ۵ دیدار در شهرهای مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، هفته بیست و پنجم فوتبال ایران با ۵ بازی دیگر پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین بازی‌ها استقلال مهمان شاگردان علیرضا منصوریان است و سپاهان به مصاف ماشین‌سازی می‌رود.

 آلومینیوم اراک – استقلال، ساعت ۱۹:۵۰، ورزشگاه امام رضا(ع)

استقلال و فرهاد مجیدی باید برای سومین هفته متوالی مقابل تیمی قرار بگیرند که سرمربی استقلالی دارد و از قضا باز هم شرایط خوبی در جدول دارد. در جدال تیم‌های سوم و پنجم، دو تیم در حالی به مصاف هم می‌روند که شاگردان علیرضا منصوریان روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارند و در ۵ بازی اخیر خود بازنده نبودند و ۳ برد و ۲ تساوی، حاصل عملکرد آن‌ها بوده است.
در سوی دیگر، استقلال که این روزها با درخشش مهدی قایدی و آرمان رمضانی، اسبش را برای نزدیک شدن به سپاهان و پرسپولیس زین کرده است و در هر ۴ دیدار اخیرش برنده بوده است. شیخ دیاباته، مهاجم آبی‌ها بالاخره توانست به ایران بازگردد اما جلسات کم تمرین او با تیم به نظر نمی‌رسد مجیدی را مجاب کند تا از او در ترکیب استقلال استفاده کند. بازی رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی با برتری ۲ بر صفر استقلال با گل‌های مطهری و قایدی همراه شد و این دیدار، دومین تقابل آن‌ها در تاریخ لیگ برتر است. استقلال با ۴۳ امتیاز در رده سوم قرار دارد و آلومینیوم اراک با ۳۶ امتیاز در رده پنجم است.

نساجی – پیکان، ساعت ۱۹:۵۰، ورزشگاه شهید وطنی

تقابل تیم‌های نهم و دوازدهم در حالی در زمین چمن مصنوعی وطنی برگزار می‌شود که دو تیم کمی از منطقه صعود فاصله گرفتند و پیروزی در این بازی می‌تواند حکم بقای آن‌ها در لیگ برتر را امضا کند. پیکانی ها که با ۲۸ امتیاز در رده یازدهم هستند، در ۵ بازی آخر خود فقط یک پیروزی داشته‌اند و ۳ تساوی و یک شکست هم، عملکرد آن‌ها در این بازی‌ها بوده است. در سوی دیگر، میزبان شمالی با ۲۵ امتیاز در رده چهاردهم است و ۳ دیدار اخیرش را برابر تیم‌های ماشین‌سازی، فولاد و مس رفسنجان با پیروزی پشت سر گذاشته است و می‌تواند با کسب ۳ امتیاز خانگی خیال خود برای بقا در این فصل را راحت کند. در ۵ تقابل اخیر دو تیم، ۴ بار نساجی برنده بوده و یک بار هم پیکان موفق به کسب پیروزی شده است.

مس رفسنجان – فولاد، ساعت ۲۰:۳۰، ورزشگاه شهدای نوش‌آباد

فولاد و نکونام با عملکردی سینوسی مهمان مس رفسنجانی هستند که ۴ هفته متوالی است که رنگ امتیاز را ندیده و بازنده زمین بوده است. شاگردان ربیعی که در رده دوازدهم جدول رده‌بندی هستند در خانه کار سختی را برابر فولادی دارند که انگیزه زیادی برای پیروزی و رسیدن به رده چهارم دارد. شاگردان نکونام با ۳۵ امتیاز در رده ششم هستند و در ۵ بازی اخیر خود، ۲ برد، ۲ تساوی و یک شکست را تجربه کرده‌اند. دیدار رفت دو تیم در لیگ برتر با تساوی یک بر یک در خوزستان به پایان رسید.

نفت مسجدسلیمان – صنعت نفت آبادان، ساعت ۲۰:۵۰، ورزشگاه شهید بهنام محمدی

دوئل نفتی‌های لیگ در حالی در مسجدسلیمان برگزار می‌شود که دو تیم این روزها شرایط خوبی ندارند. صنعت نفت هفته گذشته موفق شد بعد از ۴ بازی بالاخره پیروز شود و رنگ برد را ببیند. پیش از آن‌، آن‌ها ۳ شکست و یک تساوی کسب کرده بودند. در سوی دیگر شاگردان فکری که با ۲۸ امتیاز در رده دهم قرار دارند، برای جابه‌جان نشدن رتبه‌اش به مکان پایین‌تر باید مانع کسب ۳ امتیاز توسط حریف شود. نفتی‌های مسجدسلیمان در ۵ بازی آخر، ۲ برد، ۲ تساوی و یک شکست کسب کرده‌اند. در ۵ تقابل اخیر دو تیم، کفه ترازو به سمت برزیلی‌های ایران سنگینی می‌کند و آن‌ها ۲ بار برنده و یک بار بازنده  بودند و در ۲ دیدار هم کار به تساوی کشیده شده است.

سپاهان – ماشین‌سازی، ساعت ۲۱:۱۰، ورزشگاه نقش جهان

زردپوشان اصفهانی کار ساده‌ای برای کم کردن اختلاف با پرسپولیس دارند و باید مقابل تیم بحران‌زده علیرضا اکبرپور قرار بگیرند. ماشین‌سازی که در ۵ بازی آخرش برابر سپاهان برنده نبوده است، در ۵ دیدار اخیر خود هم رنگ برد را ندیده و با ۳ شکست و ۲ تساوی، ۱۱ امتیاز با ذوب‌آهن رده پانزدهمی فاصله دارد و دو شکست دیگر، حکم سقوط این تیم را امضا می‌کند.
شاگردان نویدکیا شرایط خوبی دارند، هفته‌هاست که نباخته‌اند و با ۴۹ امتیاز در رده دوم قرار دارند که البته تساوی هفته قبل با فولاد، صدر جدول را از آن‌ها گرفت. سپاهان در ۵ بازی آخرش ۳ پیروزی و ۲ تساوی کسب کرده است و پیروزی در ورزشگاه خانگی دوباره آن‌ها را به ۲ امتیازی پرسپولیس صدرنشین می‌رساند.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید