مبداء قانون اساسی در دست شهید بهشتی بود

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: شهید بهشتی نه تنها رئیس قوه قضاییه بود بلکه مبداء و سرآغاز قانون اساسی در دست وی بود و با کمک سایر اعضای مجلس خبرگان توانست قانون اساسی بی‌نظیری تدوین کند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در دیدار با مسئولان دادگستری خوزستان که امروز ( ۸ تیرماه) به مناسبت سالروز شهادت شهید بهشتی و هفته قوه قضاییه انجام شد، اظهار کرد: در توطئه و حادثه هفتم تیرماه، جمع بزرگی از بزرگان نظام از مجموعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولتمردان و دستگاه قضاء به شهادت رسیدند و فاجعه بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی رخ داد که با قدرت امام(ره)، این ظلم به کشور به حرکتی انقلابی و قوی تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: شهید بهشتی نه تنها رئیس قوه قضاییه بود بلکه مبداء و سرآغاز قانون اساسی در دست وی بود و با کمک سایر اعضای مجلس خبرگان توانست قانون اساسی بی‌نظیری تدوین کند.

استاندار خوزستان گفت: پس از گذشت بیش از ۴۰ سال هنوز این قانون اساسی مورد تایید ملت است و اگر کامل اجرا شود، یکی از بهترین قانون‌های اساسی است.

سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: به همین مناسبت برای گرامی داشتن شهدای هفتم تیرماه، تبریک هفته قوه قضائیه و تشکر بابت درایت و تلاش زیاد در مدیریت قضائی، خدمت رئیس کل دادگستری خوزستان رسیدیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید