ما از طریق هنرمندان می‌توانیم تفکرات خود را به جامعه تزریق کنیم

ما از طریق هنرمندان می‌توانیم تفکرات خود را به جامعه تزریق کنیم

ایسنا/آذربایجان شرقی عضو شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر این‌که باید همگی در ترویج هنر در جامعه سهیم شویم، گفت: جوامع نیاز به وجود جامعه هنری دارند و ما از طریق هنرمندان می‌توانیم تفکرات خود را به جامعه تزریق کنیم.

سعید نیکوخصلت عصر پنجشنبه ۱۰ تیرماه در آیین گشایش اکسپوی هنری تبریز، اظهار کرد: بودن در این مراسم و حضور در بین هنرمندان، باعث می‌شود تا خود را منتسب به حوزه هنر بدانیم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که ساحت هنر، قابل احترام بوده و به انسان مفهوم می‌دهد، گفت: باید به عنوان یک انسان هر کسی به اندازه خودش حرکتی در زمینه هنر داشته باشد.

وی با تاکید بر این‌که شهرها به برگزاری چنین رویداد هنری نیاز دارند، افزود: شهرها در دنیای امروز به سمت یک “شهر خلاق” حرکت می‌کنند که در این نوع شهرها، هنر جایگاه برجسته‌ای دارد و برگزاری نمایشگاه‌های هنری بین المللی، فستیوال‌ها و وجود بازارهایی در این حوزه و سایر رویدادهای هنری و فرهنگی می‌تواند درجه شهرها را بالا ببرد تا شهر حرفی برای گفتن داشته باشد.

نیکوخصلت با بیان این‌که بسیاری از فرایندهای این حوزه را در تبریز دیر شروع کردیم و تازه در ابتدای کار هستیم، تصریح کرد: باید تمرکز ویژه‌ای در این حوزه داشته باشیم تا ذائقه مردم عوض شود. مسئولان، گروه‌های اجتماعی مختلف، رسانه‌های تخصصی و … باید کار کنند و همگی نقش خود را در راستای توسعه هنر به نحو احسن انجام دهند تا هنر به جایگاه اصلی خود برسد.

وی با اشاره به مفهوم توسعه پایدار، اظهار کرد: در خصوص بحث توسعه پایدار، حوزه فرهنگ و هنر باید با سایر حوزه‌ها همپوشانی داشته باشد و توجه به اقتصاد هنر نیز توجه افزایش یابد.

وی با اشاره به اقدامات شورای شهر تبریز در خصوص ارتقای وضعیت هنر شهر، گفت: در شورای شهر تا جایی که می‌توانستیم در خصوص تدوین شیوه‌نامه‌هایی به جهت حمایت نظام مند از هنر در حد متوسط تصویب کردیم و با آغاز اقدامات خود در حد قابل قبول، شهرداری را ملزم به استقبال از این رویدادها کردیم.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به کیفیت آثار دوره کنونی اکسپوی تبریز، گفت: امسال آثار تحسین برانگیزی در نمایشگاه هنری تبریز وجود دارند که با توجه به شرایط جامعه، فضای اقتصادی و بهداشتی و مشکلات اجتماعی، بیانگر وجود فکرهای زیبا و قلب‌های روشن است.

وی گفت: این آثار هنری که به زیبایی در محیط‌های کارگاهی و منزل و خلوتگاه شخصی هنرمند تهیه شده‌اند جای تحسین داشته و نشان می‌دهند که هنوز امید در جامعه وجود دارد و بایستی کمی از فضای مجازی دوری کرده و خوب دیدن و خوب گوش دادن را تقویت کنیم.

وی تاکید کرد: باید از این فضاها و نمایشگاه‌های هنری برای اشاعه به جامعه حداکثر استفاده را کنیم و مقهور جامعه افسار گسیخته فعلی نشویم.

نیکوخصلت در خاتمه با قدردانی از مجموعه لاله پارک، اظهار کرد: این مجموعه سهم مسئولیت پذیری اجتماعی خود را به خوبی انجام داده است. اکسپوی هنری تبریز با مدیریت موسسه شمس تبریزی در حداقل انتظارات، کار بزرگی در بخش هنر شهر انجام داده است در حالی که ایجاد چنین رویدادهایی وظیفه بسیاری از اقشار جامعه بوده و ما نیز در حد ممکن نباید مانع این رویدادها شویم.

منبع:ایسنا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *