لزوم گسترش اکتشافات معدنی ایمیدرو در کازرون

ایسنا/فارس معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت فارس با اشاره به ظرفیت‌های معدنی شهرستان کازرون، بر لزوم توسعه فعالیت‌های اکتشافی ایمیدرو در این شهرستان تاکید کرد.

پژمان نامدارخانی  دوشنبه ۲۸ تیر در نشست بررسی توسعه ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری و بررسی راهکارهای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های معدنی و صنایع معدنی شهرستان کازرون، گفت: ایمیدرو با پایش مناطق محروم فارس، حدود ۱۷ فرصت سرمایه گذاری را شناسایی و فراهم کرده است.

نامدارخانی با بیان اینکه انتطار می‌رود در راستای توسعه فعالیت‌های معدنی، اکتشافات ایمیدرو در مناطق مختلف فارس افزایش یابد، گفت: ایمیدرو، توسعه معادن و صنایع معدنی را با سه راهبرد اصلی؛ افزایش عملیات اکتشاف، توسعه زیربناها و راه‌اندازی معادن کوچک مقیاس در دستور کار قرار داده است.

او با بیان اینکه برای بهره برداری از ذخایر معدنی شهرستان کازرون به سرمایه گذاری بزرگ اقتصادی نیاز است، افزود: در شهرستان کازرون ذخائر گچ، سنگ لاشه، نمک و … به اندازه کافی فراهم است که ضرورت توجه بیشتری را می‌طلبد.

نامدار خانی اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم در معادن این شهرستان مشغول به کار هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهم این شهرستان ضروری است که در راستای توسعه منابع معدنی سرمایه گذاری بیشتری انجام شود.

نامدارخانی با تاکید بر تقویت ظرفیت‌های موجود کازرون و با بیان اینکه این شهرستان از گنبدهای نمکی خوبی برخوردار است، افزود: این موقعیت‌ها در راستای گسترش فعالیت‌ها و رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی دارد.

او عنوان کرد: برای استخراج معادن در شهرستان کازرون با توجه به پوشش گیاهی و مناطق زیست محیطی شرایط سازمان محیط زیست در نظر گرفته شده و در اولویت اساسی است.

در این جلسه مقررشد با تشکیل یک کمیته تخصصی، مسائل زیرساختی معادن کازرون، فعال کردن معادن کوچک مقیاس، مشکلات منابع طبیعی و زیست محیطی سیمان کازرون، استفاده از ظرفیت منطقه ویژه در بخش صنعت و معدن در این منطقه مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید