فاز اول مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد

ایسنا/همدان فاز اول مرکز جامع سرطان همدان امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و وبودجه کشور، استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران استانی افتتاح شد.

به‌گزارش ایسنا، استاندار همدان دوشنبه ۲۸ تیرماه در مراسم افتتاحیه فاز اول مرکز جامع سرطان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، گفت: استان همدان به واسطه پزشکان و متخصصین حاذقی که دارد، به عنوان قطب پزشکی غرب کشور، مطرح شده‌ است.

سیدسعید شاهرخی اظهار کرد: در سه سال اخیر همه اعضای دولت به استان همدان سفر کردند و منشاء خیر و برکت بودند.

وی با بیان اینکه امروز در پایان کار دولت تدبیر و امید، شاهد توسعه خط آهن و ارتقاء کیفیت آن هستیم، تصریح کرد: ما  از استان‌هایی هستیم که در حوزه آب، به‌صورت مطلوب کار کردیم و در سال‌های اخیر سه سد را به بهره‌برداری رساندیم و دو سد را در دست ساخت داریم.

شاهرخی ادامه داد: ما در استان همدان توانستیم فاضلاب شهر همدان که تهدید بزرگی بود را با ساخت تصفیه‌خانه به فرصت تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان در کل کشور تحول اساسی صورت گرفته است، خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، یادآور شد: بیمارستان اکباتان را که در سفر قبلی تأمین اعتبار کردید، تا ماه‌های آینده بهره‌برداری خواهد شد.

استاندار همدان ادامه داد: در اغلب شهرستان‌ها در سال‌های گذشته بیمارستان افتتاح کردیم و به واسطه پزشکان و متخصصین حاذقی که داریم، استان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور، مطرح شده‌است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موفقیت ما در پیک‌های مختلف مرهون زحمات کادر بهداشت و درمان و طرح تحول سلامت ایجاد شده‌ است.

به‌گزارش ایسنا، مرکز جامع سرطان در زمینی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع با پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز ۱۵۰ میلیارد تومان شامل تأمین ۵۰ درصد اعتبار آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی و نیمی دیگر توسط بنیاد فرشچیان از سال ۹۷ آغاز شده است.

در جریان سفر سال گذشته «محمدباقر نوبخت» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همدان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مرکز جامع سرطان این شهر اختصاص یافت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید