غضنفرآبادی: حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست

رئیس کمیسیون قضایی مجلس خطاب به کارآموزان وکالت استان تهران گفت: هر مجموعه‌ای مانند یک اتوبوس است، حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست.

به گزارش ایسنا، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس در نشست کارآموزان وکالت استان تهران با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و امام خمینی (ره) و تبریک به کارآموزان وکالت گفت: یک روزی کارآموزی تمام می‌شود و پروانه وکالت می‌گیرید اما فرض کنید پروانه وکالت را گرفتید، می‌خواهید چگونه زندگی کنید؟ گاهی ممکن است وقتی در موضوعاتی ورود می‌کنیم ارزش خود را فراموش کنیم، امام علی (ع) می‌فرماید ارزش انسان چیزی جز بهشت نیست و خودت را کمتر از بهشت نفروش.

وی افزود: ماهم مثل شما جوان بودیم و کارآموزی قضاوت را می‌گذراندیم و غفلت بر ما عارض شد، من شما را نصیحت می‌کنم هرچه هست قدرت خدا است، توفیق از خدا همین‌طور حاصل نمی‌شود و انسان باید از خدا بخواهد. صد سال دیگر همه زیر خاک هستیم، این زندگی و هیاهوی دنیا ما را از مسیر خدا نباید خارج کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مراقبت کنید و نذارید وجدان‌های آگاه به خواب رود، زندگی ما چه بخواهیم و نخواهیم مسیر خود را طی می‌کند، مواظب باشیم مسیر زندگی ما را به خواب نبرد و غافل نکند. عجیب است در تاریخ کسانی بودند که با جرقه‌ای از حضیض ذلت به اوج عزت رسیدند. هنر این است که در لابلای هیاهوی دنیا و القائات شیاطین، انسان مسیر خود را به درستی رود.

غنضفرآبادی با بیان این‌که انسان هرچه بکارد، همان را درو می‌کند  گفت: مراقبت کنید، حیف انسان است که نتواند بهشت را به دست بیاورد، دنیا با شیرینی‌ها و تلخی‌هایش تمام می‌شود. زندگی شیرین در صورتی محقق می‌شود که در پرتو نورانیت خدا باشد و از خدا فاصله نگیرید. هرکس از خدا فاصله بگیرد زندگیش شیرین نخواهد بود.

این نماینده مجلس با بیان این‌که کمتر کاری وجود دارد که انسان باید برای آن سوگند بخورد گفت: کار وکالت خیلی سنگین است که انسان برای انجام آن باید سوگند بخورد و اگر ما این ظرفیت را در خود ایجاد نکنیم چگونه می‌توانیم به سوگندمان وفادار باشیم؟ وقتی من سوگند وکالت را دیدم واقعا بدنم لرزید. وای به حال ما اگر به مشکلات مردم مشکلی ایجاد کنیم.

وی در پایان گفت: هر مجموعه‌ای مانند یک اتوبوس است، حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست و اگر وکیلی خطا کند به همه ضربه می‌زند لذا با توکل بر خدا حرکت کنید و دست مردم را بگیرید.

به گزارش ایسنا، غضنفرآبادی در حاشیه نشست کارآموزان وکالت استان تهران در پاسخ به سوالاتی درباره اظهارات نوروزی سخنگوی کمیسیون درباره حوادث آبان ماه اظهار کرد: یکی از سایت های خارجی و ناشناس با آقای نوروزی تماس گرفتند و سخنان وی  را تحریف و گزینشی عمل کردند.

وی ادامه داد: خود آقای نوروزی امروز مصاحبه‌ای انجام داده و سخنان منتشر شده را تکذیب کرده است متاسفانه پایگاهی که با آقای نوروزی مصاحبه کردن داخل کشور نبوده است.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید