Samsung announces the 50MP ISOCELL GNK sensor with improved dynamic range and video capabilities

به گزارش رستگار نیوز و به نقل از گسمارنا سامسونگ سنسور جدید 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK خود را با قابلیت‌های بهبودیافته ضبط ویدیو و محدوده دینامیکی گسترده‌تر برای عکس‌ها معرفی کرد. این سنسور جانشین مستقیم ISOCELL GN1 50 مگاپیکسلی است که سایر OEM ها و خود سامسونگ به طور گسترده از آن استفاده می کنند.

سامسونگ سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK را با محدوده دینامیکی بهبود یافته و قابلیت‌های ویدئویی معرفی کرد
از نظر مشخصات، GNK با GN1 یکسان است. اندازه تصویرگر 50 مگاپیکسلی 1/1.3 اینچ است و پیکسل‌های 1.2 میکرومتری را ارائه می‌کند. اما برای بهبود عملکرد سنسور، شرکت از هوشمندهای دیگری استفاده کرده است. به عنوان مثال، فوکوس خودکار Dual Pixel Pro تضمین می‌کند که عکس‌های واضح از اجسام متحرک به‌عنوان زمان فوکوس بهبود یافته است. .

سامسونگ سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK را با محدوده دینامیکی بهبود یافته و قابلیت‌های ویدئویی معرفی کرد
علاوه بر این، سنسور می تواند تصاویری با محدوده دینامیکی تا 120 دسی بل و در حالت Pro، GNK می تواند تصاویر 14 بیتی RAW را ثبت کند. برای دستیابی به چنین محدوده دینامیکی گسترده ای، GNK در سه حالت ISO مختلف کار می کند که همچنین به کاهش مصنوعات حرکتی کمک می کند.

در مورد ضبط ویدیو، این سنسور می تواند ویدیوهای 8K 30 فریم بر ثانیه را بدون از دست دادن میدان دید بیش از حد مدیریت کند. فیلم های HDR و فیلم های FHD با سرعت 240 فریم بر ثانیه نیز پشتیبانی می شوند.

سامسونگ اعلام نکرده است که کدام گوشی‌ها ابتدا سنسور جدید را دریافت خواهند کرد، اما احتمالاً سال آینده شاهد اولین گوشی‌هایی خواهیم بود که از ISOCELL GNK استفاده می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید