زنجان در مسیر پیک پنجم کرونا قرار گرفت

ایسنا/زنجان معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا، زنجان در مسیر پیک پنجم بیماری کرونا قرار گرفت.

محمدرضا صائینی صبح امروز (۲۸ تیرماه) در چهاردهمین جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، در رابطه با برگزاری مراسم طی ایام محرم، اظهار کرد: همانند سال گذشته دسته عزاداری برگزار نمی‌شود و برگزاری مراسم‌ عزاداری در وضعیت نارنجی و قرمز کرونا با ظرفیت تعیین شده در فضای باز امکان‌پذیر است.

وی در رابطه با برگزاری مراسم دعای عرفه، افزود: طبق پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده با توجه به وضعیت نارنجی کرونایی، برگزاری مراسم دعای عرفه در فضای باز با حداکثر ۱۰۰ نفر و رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری جایز است.

این مسئول در رابطه با برگزاری مراسم عزاداری در وضعیت زرد، تصریح کرد: برگزاری مراسم عزاداری در تکایا و مساجد با ظرفیت محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با رنگ‌بندی شهرستان‌های استان زنجان از لحاظ بیماری کرونا، گفت: اکنون شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرم‌دره در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

صائینی با بیان اینکه استان زنجان در مسیر پیک پنجم کرونا قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اکنون بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان زنجان افزایش یافته که با ادامه این روند، طی هفته‌های آتی وارد پیک پنجم کرونا خواهیم شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید