دستگیری ۲۶۱ اوباشگر در تهران

دستگیری ۲۶۱ اوباشگر در تهران
عکس آرشیوی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۶۱ نفر از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای طرح اقتدار پلیس امنیت گفت: با انجام کار اطلاعاتی و رصد اراذل و اوباش دومین مرحله از طرح اقتدار در سال ۱۴۰۰ به مرحله اجرا درآمد که در جریان آن ۲۶۱ نفر از اراذل و اوباش شامل ۱۱۰ نفر از اوباشگران سطح دار، ۹۳ مزاحم نوامیس، ۳۷ توزیع کننده مواد مخدر و پنج حمل کننده سلاح و … دستگیر شدند.

وی افزود: در مجموع این دستگیری ها و عملیات پنج قبضه سلاح جنگی و ۷۸ قبضه سلاح سرد نیز کشف و ضبط شد همچنین تعداد ۱۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متعلق به اوباشگران کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه از دستگیر شدگان ۱۱ دستگاه بیسیم کشف و ضبط شد، گفت: ۲۴ واحد صنفی شامل سفره خانه، باشگاه بدنسازی و … که به پاتوقی برای اراذل و اوباش بدل شده بود پلمب شد.

وی افزود: در همین راستا نیز لازم است به واحدهای صنفی که به محلی برای رفت و آمد اوباش بدل شده اند، هشدار دهم که پلیس با آنان برخورد خواهد کرد. از این رو لازم است که از حضور این افراد در این محل ها جلوگیری شود.

رحیمی درباره اراذل و اوباشی که در فضای مجازی اقدام به خودنمایی می کنند، گفت: در اجرای این مرحله از طرح اقتدار تمرکز ویژه ای نیز بر فضای مجازی داشتیم بطوری‌که ۴۵ متهم که اقدام به ترویج فرهنگ اوباشگری در فضای مجازی کرده بودند، دستگیر شدند. ۵۳ صفحه و تارنما نیز شناسایی و مسدود شد.

وی با بیان اینکه پلیس در این مرحله از طرح تمرکز جدی بر مراکز قمار داشت، اظهارکرد: ۶۵ نفر از دستگیرشدگان مرتبط با مراکز قمار بودند که در بررسی انجام شده مشخص شد این افراد در ۲۹ درگاه بانکی ۸۳ میلیارد ریال گردش مالی داشتند.

رحیمی درباره اراذل و اوباش خرده پا نیز گفت: پلیس به تناسب جرمی که این افراد مرتکب شود با آنان برخورد خواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: برخورد پلیس با اراذل و اوباش، مخلان نظم عمومی و مزاحمان نوامیس همچنان ادامه خواهد داشت و ماموران پلیس در فضای حقیقی و فضای مجازی با این موارد برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *