خسارت ۱۷۳۱ میلیارد تومانی حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی جاری حوادث غیرمترقبه ۱۷۳۱ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت زده است.

مرادی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه همه ساله حوادث غیرمترقبه شامل سیل،تگرگ،خشکسالی،سرمازدگی و سایر موارد خسارات قابل توجهی به بخش کشاورزی وارد می کند، افزود: از ابتدای سال زراعی جاری ۱۷۳۱ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

وی ادامه داد:  این میزان شامل خسارت  ۱۱۷۶ میلیارد تومانی به بخش زراعی، ۵۴۲ میلیارد تومان به بخش باغی، و ۱۳ میلیارد تومان نیز به دامی و شیلات و امور زیربنایی است.

مرادی تصریح کرد:  خسارات بارش های چند روز اخیر در خوی، ارومیه، سلماس و تکاب نیز در سطح ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی شامل گندم، جو، سیب، نخود، انگور، دام و زیربنایی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان گفت: گزارشات اولیه از خسارات سیل چند روز اخیر استان به وزارت کشور اعلام شده است در صورت تخصیص اعتبارات، گزارشی از مبالغ تخصیصی اعلام می شود.

مرادی افزود: بیمه محصولات کشاورزی، مطمئن ترین راه برای جبران خسارات حوادث غیر مترقبته است که از همه فعالان کشاورزی تقاضا داریم محصولات و تولیدات کشاورزی خود را بیمه کنند تا در صورت خسارت از بیمه و مزایای آن استفاده کنند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید