توزیع۲۰۰۰بسته سبد غذایی بین مددجویان کمیته امداد پردیسان قم به‌مناسب میلاد امام حسن عسگری (ع)

ایسنا/قم کمیته امداد پردیسان قم نخستین مرحله از توزیع ۲۰۰۰ سبد غذایی نیازمندان را با توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر کدام پنج میلیون ریال از مرکز نیکوکاری شهید نبی لو آغاز کرد.

محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم که در مراسم توزیع ۲۰۰۰ سبد غذایی توسط کمیته امداد پردیسان و در مرکز نیکوکاری شهید نبی لو سخن می‌گفت، با اشاره به راهبرد قرآن و روایات اهل‌بیت (ع)، برای رفع فقر و محرومیت بیان کرد: از بین فقر فقط با تزریق پول به افراد نیازمند میسر نیست، بلکه باید بین مردم برخوردار و کم برخوردار پیوندی برقرار شود تا مشکلات محرومان جامعه توسط خود مردم حل شود.

وی با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل مراکز نیکوکاری مردم‌محوری است، تصریح کرد: افتخار این نهاد این است که سیاست‌ها و اقدامات فقرزدایی را از طریق خود مردم و از طریق مراکز نیکوکاری دنبال می‌کند.

مسعودیان راد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت را از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد برشمرد و افزود: توانمندسازی فکری و اجرایی خانواده‌ها و عزت‌آفرینی برای آن‌ها از ابتدا جزو دغدغه‌های مسئولان این نهاد مقدس بوده است.

مسعودیان راد با تأکید بر جایگزینی سیاست‌های کرامتی به جای سیاست‌های حمایتی در کمیته امداد استان قم گفت: اشتغال و خودکفایی خانواده‌ها برای رسیدن به توانمندی آن‌ها به طور جدی‌تر دنبال خواهد شد.

در این مراسم توزیع ۲۰۰۰ بسته سبد غذایی به ارزش هر کدام پنج میلیون ریال در بین مددجویان کمیته امداد پردیسان آغاز شد که در نخستین مرحله آن ۵۰۰ بسته معیشتی با هم‌افزایی مرکز نیکوکاری شهید نبی لو در بین نیازمندان محلی توزیع شد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید