ترکمان:انسانیت در وجود آقای قولی زنده بود

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم تشییع پیکر زنده یاد جانباز سرفراز مرحوم اکبر قولی گفت: انسانیت در وجود آقای قولی زنده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم تشییع زنده‌یاد جانباز سرافراز مرحوم اکبر قولی با حضور خانواده وی، رئیس، معاونین، مدیران و جمعی از کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  همراه با مراسم تلاوت قرآن  و فاتحه خوانی و مداحی یکی از ذاکرین اهل بیت (ع)در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

در این مراسم پیام‌های تسلیت اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز قرائت شد.

در ادامه این مراسم، ابراهیمی‌ترکمان طی سخنانی، نکاتی را درباره فضائل و شاخص‌ترین ویژگی‌های اخلاقی زنده‌یاد قولی بیان کرد و گفت: هیچ کدام از ما فکر نمی‌کردیم که یک روزی برای تشییع جناب آقای قولی جمع شویم. رحلت ایشان کمر شکن بود. هیچ وقت آرزو نمی‌کردم که من باشم و ایشان نباشد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشعاری را از پروین اعتصامی قرائت کرد و گفت: «هر که باشی و ز هر جا برسی، آخرین منزل هستی این است  آدمی هر چه توانگر باشد، چو بدین نقطه رسد مسکین است، اندر آنجا که قضا حمله کندچاره تسلیم و ادب تمکین است، زادن و کشتن و پنهان کردند هر را رسم و ره دیرین است، خرم آن کس که در این محنت‌گاه خاطری را سبب تسکین است.»

وی اذعان کرد: من در این جا شهادت می‌دهم که مرحوم آقای قولی سبب تسکین خاطر بسیاری از همکاران بود. ایشان با همه دوست بودند. انسانیت در وجود آقای قولی زنده بود.

ابراهیمی‌ترکمان در پایان سخنان خود، ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده مرحوم اکبر قولی و کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأکید کرد: امروز همه ما شهادت می‌دهیم که هیچ بدی از ایشان ندیدیم. این ضایعه را به همسر و فرزندان محترم آن مرحوم و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

گفتنی است؛ پیکر زنده یاد جانباز سرافراز مرحوم اکبر قولی با شکوهی خاص و با بدرقه دوستان ایشان،‌ خانواده وی، مدیران و کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ظهر امروز (24 آبان‌ماه) در قطعه 51 (قطعه جانبازان) در بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید