تامین اعتبار تکمیل بزرگ‌ترین پروژه بهداشتی درمانی بندرعباس در اولویت

ایسنا/هرمزگان فریدون همتی استاندار هرمزگان به همراه احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، طی دیدار با حمید پور اصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، تامین اعتبار تکمیل پروژه بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس را پیگیری کردند.

فریدون همتی در این دیدار، تخصیص کامل اعتبار توازن منطقه‌ای استان هرمزگان به میزان ۱۸۰ میلیارد تومان و همچنین تخصیص تسهیلات ماده ۵۶ به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان را در راستای تکمیل پروژه بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس، مورد پیگیری و تاکید قرار داد.
وی گفت: برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس، به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های درمانی در کشور پیگیر تامین ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
استاندار هرمزگان افزود: روند ساخت این بیمارستان با یک کار جهادی و به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است تا فاز نخست این بیمارستان در سال جاری به بهره‌برداری برسد و به سرعت تکمیل شود.
همتی با اشاره به بخش های قابل افتتاح در  فاز اول این پروژه، بیان کرد: در طبقه همکف ساختمان شماره یک، درمانگاه، کلینیک ها و بخش های تشخیصی مثل تصویر برداری، آزمایشگاه ، Ccu، تاسیسات موتورخانه، در طبقه اول بخش آمفی تئاتر،  اداری، آموزشی، Micu، sicu ، در طبقه دوم بخش های Csicu , post micu و در طبقه های سوم تا ششم بخش های بستری کودکان و جراحی و در طبقه هفتم پاویون بیمارستان به بهره برداری می رسد.
وی افزود: در طبقه همکف ساختمان شماره سه، بخش اورژانس شامل بستری اورژانس و اتاقهای عمل اورژانس، در طبقه اول ۱۶ اتاق عمل و بخش های مربوطه و در طبقه دوم چهار اتاق عمل جراحی قلب و آنژیوگرافی و فضاهای مربوطه افتتاح می شود.
استاندار هرمزگان گفت: در مجموع فاز اول، ۳۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح و به فضاهای موجود اضافه می شود.
همتی تصریح کرد: علاوه بر این، پروژه‌های درمانی بزرگ دیگری همچون بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس، بیمارستان جدید کودکان، بیمارستان نیروی دریایی، بیمارستان رازی و بیمارستان جدید شهرستان میناب نیز در هرمزگان در حال احداث و تکمیل است.
وی با بیان اینکه این پروژه بر اساس پیش بینی انجام شده حداقل باید طی مدت زمان پنج سال به بهره برداری می رسید، ادامه داد: این مگاپروژه  بیمارستانی با پیگیری های انجام شده طی مدت زمان دو سال به بهره برداری می رسد.
همتی گفت: تاکنون در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، حدود ۹۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در هرمزگان به بهره‌برداری رسیده است.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید