بهره‌برداری به موقع از سد نرگسی/ادامه ساخت بیمارستان کازرون

بهره‌برداری به موقع از سد نرگسی/ادامه ساخت بیمارستان کازرون

ایسنا/فارس استاندار فارس ابراز امیدواری کرد که با توجه به تخصیص اعتبارات، سد نرگسی شهرستان کازرون به موقع آماده بهره برداری و افتتاح شود.

عنایت الله رحیمی پنجشنبه ۱۰ تیر در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان کازرون، با بیان این که سد نرگسی حدود ۱۳۰ میلیون مترمکعب گنجایش دارد، گفت: انتظار داریم این پروژه در اسرع وقت به بهره برداری برسد و مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه سد نرگسی با ابعاد پایه ۶۰۰ در ۶۰۰ متر، ارتفاع ۷۷.۵ متر و عرض تاج ۱۰ متر با هسته رسی در حال ساخت است، افزود: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در هفت ماه گذشته به پروژه سد نرگسی پرداخت شده و بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب، تخصیص برای این پروژه ابلاغ شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: این پروژه با مشکلاتی مانند تملک اراضی روبروست که برای رفع مشکل باید به افرادی که اراضی شان زیر دریاچه سد نرگسی قرار دارد، خسارت پرداخت شود.

او گفت: افرادی که دارای سند اراضی هستند امکان دریافت خسارت را با ارائه سند خواهند داشت اما افراد فاقد سند رسمی باشند و تنها اسناد غیررسمی در اختیار دارند، بر اساس رای محاکم قضایی، حقوق آن ها پرداخت می شود.

استاندار فارس ادامه داد: افرادی که سند ندارند اما محاکم و مراجع ذیصلاح حقوق آن ها را تایید کنند تلاش می‌شود به وسیله تامین زمین معوض از اراضی دولتی حقوق آنها پرداخت شود.

وی با اشاره به این که پروژه بیمارستان کازرون نیز مدتی راکد بوده است، گفت: اکنون مجددا اعتبار لازم برای فعالیت این پروژه به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بعد از تخصیص، پروژه آغاز به کار خواهد کرد.

استاندارفارس با بیان این که پروژه راه کازرون به فراشبند هم از اعتبار قابل قبولی به مبلغ حدود ۴۰ میلیارد برخوردار است، ادامه داد: برای تعریض محور کازرون به امامزاده حسین(ع) و قائمیه نیز اعتبار در نظر گرفته شده است که به زودی تخصیص می یابد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *