برگزاری مسابقات اسب‌سواری استقامت در جاده گردشگری

ایسنا/اردبیل مسابقات اسب‌سواری استقامت در جاده گردشگری و آب‌های گرم مشگین‌شهر برگزار شد.

در این رویداد ورزشی که ۸ تیرماه به همت هیئت اسب‌سواری شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد، تعداد ۳۰ سوارکار به صورت رقابتی مسیر ۱۴ کیلومتری گردشگری و آب‌های گرم مشگین‌شهر را تا قینرجه به عنوان داغ‌ترین آبگرم جهان طی کرده و یک روز تابستان خاطره‌انگیز را پشت سر گذاشتند.

به گفته رئیس هیئت اسب‌سواری مشگین‌شهر این رقابت برای اولین بار توسط هیئت سوارکاری مشگین‌شهر به انجام رسید تا علاقمندان بتوانند به صورت گروهی و خانوادگی ساعات خوشی را در کنار هم سپری کنند.

پویا جهانگیرزاده اظهار کرد: مسابقات اسب‌سواری استقامت در مسافت‌های ۲۰، ۴۰ و ۱۶۰ کیلومتر در کشورهای مختلف برگزار می‌شود که ما برای اولین بار در مشگین‌شهر موفق شدیم این رویداد مفرح را برای علاقمندان تدارک ببینیم.

وی تصریح کرد: در این شهرستان در صدد راه‌اندازی پیست اسب‌سواری هستیم تا علاقمندان بتوانند از این پست در جهت ورزش اسب‌سواری به صورت حرفه‌ای استفاده کرده و ورزشکاران خوشنامی را از مشگین‌شهر به تیم‌های اسب‌سواری کشور اعزام کنند.

رئیس هیئت اسب‌سواری مشگین‌شهر گفت: برای اولین بار مسابقات اسب‌سواری کورس تابستانی را ویژه بانوان در مشگین‌شهر با حضور ورزشکاران شمالغرب کشور برگزار خواهیم کرد و در کنار آن سعی و تلاشمان بر این است تا جشنواره شوی سواره را در مشگین‌شهر با بهبود شرایط کرونایی انجام دهیم.

جهانگیرزاده افزود: تمام تلاش هیئت سوارکاری مشگین‌شهر بر اجرای برنامه‌های نو و ابتکاری است تا جوانان و نوجوانان از فضای فراهم شده بهتر و بیشتر در جهت پر کردن اوقات فراغت استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید