برگزاری مراسم دعای عرفه در بستر فضای مجازی

ایسنا/زنجان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، شهروندان از ظرفیت فضای مجازی برای دعای عرفه استفاده کنند.

خدابخش مرادی‌نافچی صبح امروز (۲۸ تیرماه) در چهاردهمین قرارگاه عملیاتی کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه ویروس کرونا هر روز در یک شکل و قالب جدید بروز و ظهور می‌کند، اظهار کرد: همچنان سلامت شهروندان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسئله اصلی امروز در استان است.

وی با اشاره به روند نزولی پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف زنجان، نظارت بر میزبان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار، اصناف، فروشگاه‌ها و پاساژهای استان زنجان را با همکاری اصناف انجام دهند.

این مسئول با اشاره به تعطیلات پیش رو و جلوگیری از مسافرت‌های غیرضرور، تصریح کرد: نیروی انتظامی حضور پررنگی در مبادی ورود و خروج استان زنجان داشته باشد و محدودیت‌های تردد کرونا به ویژه تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد به دقت اعمال شده و توصیه می‌شود، شهروندان از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کرده و محدودیت تردد را رعایت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در رابطه با دستورالعمل برگزاری مراسم عرفه، عید قربان و ایام محرم، گفت: امسال مبنای عمل ما در برگزاری مراسم روز عرفه، عید قربان، عید غدیر و دهه محرم، دستورالعمل سال گذشته بوده و در دستورالعمل امسال نیز، تغییر خاصی ایجاد نشده است.

مرادی‌نافچی در رابطه با برگزاری مراسم عرفه، اظهار کرد: امسال مراسم عرفه با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی اعم از رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری، استفاده از ماسک و غیره در فضای باز با ظرفیت محدود برگزار خواهد شد و توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، شهروندان از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند.

این مسئول با بیان اینکه اکنون هنر ما حفظ وضعیت نارنجی کرونا در شهرستان‌های استان زنجان است، اظهار کرد: فرمانداری زنجان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز بهداشت شهرستان زنجان، فرمانده انتظامی شهرستان زنجان و فرمانده سپاه شهرستان زنجان، جلسات اجرایی و توجیهی را برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مناسباتی که در دستورالعمل‌های ابلاغی آمده است، برگزار کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید مداخله‌ای جدی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، افزود: هیئت امنای هیئت‌های مذهبی باید در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل ابلاغی توجیه شوند و سازمان تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی باید با همکاری سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان جلسه‌ای در این خصوص برگزار کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، با اشاره به بهره‌گیری از نیروهای هلال‌احمر در برگزاری مراسم عرفه، خاطرنشان کرد: اداره‌کل آموزش‌وپرورش نسبت به در اختیار قرار دادن فضای مناسب مدارس و دانشگاه‌ها برای برگزاری مراسم عرفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید