بایدن: روسیه و آمریکا در زمینه منع گسترش تسلیحات اتمی و تغییرات آب و هوا همکاری می‌کنند

بایدن: روسیه و آمریکا در زمینه منع گسترش تسلیحات اتمی و تغییرات آب و هوا همکاری می‌کنند

رئیس جمهور آمریکا در جریان یک مراسم مجازی جمع‌آوری کمک مالی برای کمیته ملی دموکرات‌ها تاکید کرد، روسیه و آمریکا شانس و فرصت همکاری در زمینه‌هایی چون منع گسترش تسلیحات اتمی و تغییرات آب و هوایی را دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت: صریحا به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید کردم که روابط میان واشنگتن و مسکو باید باثبات و قابل پیش‌بینی باشد. ما باید قادر باشیم در جاهایی که منافع داریم، در زمینه منع گسترش تسلیحات اتمی و در زمینه تغییر آب و هوا همکاری کنیم.

بایدن درخصوص اختلافات میان روسیه و آمریکا تاکید کرد: من در صورت حملات سایبری احتمالی یا مداخله در اقتصاد آمریکا پاسخ خواهم داد.

وی افزود: ما در قرن بیست و یکم برای اینکه چه کسی در این قرن قوی‌ترین اقتصاد را دارد، رقابت می‌کنیم. دیگر کشورهای جهان نیز منتظر نایستاده‌اند. ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم و باید سریع وارد عمل و دست به کار شویم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تصریح کرد: در جریان سفرم به اروپا تاکید کردم که چین نیز باید از “همین قوانین جاده برای اقتصاد جهانی قرن بیست و یکم” تبعیت کند.

بایدن گفت: نتیجه نهایی همه اینها در داخل و خارج از کشور این است که ما ثابت می‌کنیم دموکراسی ما می‌تواند مردم را رستگار کند، آن هم زمانی که دولت‌های خودکامه در حال شرطبندی هستند که ما نمی‌توانیم. اما ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

نشست رهبران روسیه و آمریکا ۱۶ ژوئن در ژنو برگزار شد. در این نشست پوتین و بایدن درباره وضعیت و دورنمای توسعه بیشتر روابط دوجانبه، مسائل امنیت استراتژیک و همچنین موضوعات بین‌المللی از جمله همکاری در مبارزه با کووید ۱۹ و حل درگیری‌های منطقه‌ای مذاکره کردند. آنها همچنین اعلام کردند که سفرای آمریکا و روسیه به مسکو و واشنگتن باز می‌گردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *