انباری شدن زندان هارون‌الرشید شایعه است

انباری شدن زندان هارون‌الرشید شایعه است

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری در واکنش به خبرهایی درباره تبدیل زندان هارون‌الرشید به انبار کشاورزی گفت: شایعه است، هیچ نشانه‌ای از انباری نیست، بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد است.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، نوروز تقی‌پور اظهار کرد: در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر این‌که زندان هارون‌الرشید به انبار کشاورزی تبدیل شده، پخش شده بود که برای رسیدگی به این موضوع به همراه بخشدار و رییس حوزه قضایی بخش خاوران از این اثر بازدید کردیم.

او افزود: در این بازدید هیچ نشانه‌ای مبنی بر انبار بودن این مکان مشاهده نشد و فضا کاملا تمیز است و در شرایط عادی قرار دارد و سازه این بنای تاریخی کاملا مستحکم است.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ری گفت: زندان هارون‌الرشید تحت حفاظت اداره میراث فرهنگی است و بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد است.

تقی‌پور یادآور شد: زندان هارون‌الرشید مربوط به سده چهارم ه. ق در بخش خاوران شهرستان ری در دامنه کوه‌های مسگرآباد واقع شده و از بناهای شاخصی است که در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴ با شماره ۴۰۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌ است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *