افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و ون در زنجان

ایسنا/زنجان رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان با اشاره به افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس، گفت: نرخ‌های اعلام شده مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و رقم عادلانه‌ای است.

فرهاد رفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، نرخ کرایه تاکسی در مسیر اول از ۱۰۰۰ تومان به ۱۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین برای مسیر دوم و سوم به ترتیب کرایه به ۲۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و هنوز در رابطه با مسیر چهارم نرخی اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، نرخ ون در مسیرهای گلشهر، پونک و اراضی از ۲۰۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت. تاکسی تلفنی بی‌سیم نیز از ۸۰۰۰ تومان به ۱۰۰۰۰ تومان رسید. این افزایش‌ها در حالی است که معتقدیم این ارقام در مقابل هزینه راننده‌ها رقم بالایی نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه قیمت‌ها با احتساب تعداد مسافران ابلاغی از سوی ستاد کرونا بوده و کسی اجازه اخذ مبلغ بالاتری را ندارد، گفت: نظارت بر عملکرد رانندگان بیش از گذشته خواهد بود و کسی حق تضییع حق مسافران را ندارد.

رفیعی به افزایش کرایه اتوبوس نیز اشاره و خاطرنشان کرد: نرخ کرایه اتوبوس تا پایانه سبزه‌میدان از ۷۵۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان، پایانه ارتش و آزادی از ۶۲۵ تومان به ۸۵۰ تومان، خط ویژه از ۳۷۵ تومان به ۵۰۰ تومان و خطوط سریع‌السیر سایان از ۱۰۰۰ به ۱۳۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است. البته مبالغ با توجه به استفاده از کارت هوشمند برای شهروندان مشکل‌ساز نیست.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید