اتفاقی خوب برای اسکواش کرمانشاه پس از ۳۰ سال

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات اسکواش کرمانشاه گفت: اسکواش کرمانشاه پس از ۳۰‌ سال در انتظار احداث یک سالن چهار کورته استاندارد است.

اردشیر خسروی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انتشار رتبه بندی جدید هیات های استانی توسط فدراسیون، اظهار کرد: طبق این رتبه بندی هیات اسکواش کرمانشاه برای اولین بار در جایگاه دوم کشور قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: تا حدود دو سال پیش جایگاه هیات اسکواش استان در کشور 23 بود، اما از زمانی که آن را تحویل گرفته ایم با فعال‌سازی کمیته ها و اجرای برنامه های مختلف و افزایش قابل توجه ورزشکاران، جایگاهمان را ارتقاء داده ایم‌.

رئیس هیات اسکواش کرمانشاه افزود: خوشبختانه در حال حاضر توانسته ایم جایگاه شایسته و در خور شانی در اسکواش کشور داشته باشیم و حتی امسال با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش مردان در لیگ دسته اول و در بخش زنان در لیگ برتر این رشته شرکت کردیم.

وی بااشاره به راه اندازی رشته پدل اسکواش در استان گفت: هرچند مدت زمان کوتاهی است که این رشته را در کرمانشاه فعال کرده ایم، اما در همین مدت هم جزو استان های نمونه از نظر عملکرد شده ایم.

خسروی با بیان اینکه در حال حاضر اسکواش تنها در مرکز استان فعال است، عنوان کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم سایر شهرستان های استان را نیز فعال کنیم که البته این امر مستلزم احداث زیرساخت های لازم است.

وی افزود: تنها زیرساخت اسکواش در استان سالن دو کورته ای است که حدود ۳۰ سال پیش در شهر کرمانشاه احداث شده و اکنون دیگر جوابگوی علاقمندان به این رشته نیست.

رئیس هیات اسکواش کرمانشاه متذکر شد: سال گذشته توانستیم موافقت مدیرکل ورزش و جوانان استان را برای احداث یک سالن چهار کورته استاندارد بگیریم و از محل اعتبارات سال ۱۳۹۹ حدود ۶۰۰ میلیون تومان هم به این پروژه اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه محل احداث این پروژه در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد کرمانشاه جانمایی شده، گفت: باتوجه به اینکه این برای اولین بار است که چنین پروژه ای را در استان در حال اجرا داریم، بنابراین‌ برای آن یک مشاور گرفته ایم تا در نهایت طرحی استاندارد را برای احداث پروژه در اختیار ما قرار دهد.

خسروی گفت: امیدواریم برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه بتوانیم امسال هم رقم اعتباری خوبی بگیریم.

به گفته این مسئول احداث این پروژه می تواند فرصت میزبانی مسابقات مهم ملی را به کرمانشاه بدهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید