آیا ایدز داروی پیشگیری دارد؟

آیا ایدز داروی پیشگیری دارد؟

ایسنا/قم مسئول مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری استان قم گفت: افرادی که به هر دلیل در معرض ابتلای احتمالی به ویروس HIV قرار گرفته‌اند، اگر تا 72 ساعت پس از تماس، مراجعه نمایند، با مصرف 28 روز داروی رایگان، از ابتلا به ایدز ایمن خواهند بود.

محمدجواد سلمی‌زاده، مسئول مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری استان قم، در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این اینکه ایدز، داروی پیشگیری دارد، عنوان کرد: افرادی که به هر دلیل در معرض ابتلای احتمالی به ویروس HIV قرار گرفته‌اند، اگر تا 72 ساعت پس از تماس، مراجعه نمایند، با مصرف 28 روز داروی رایگان، از ابتلا به ایدز ایمن خواهند بود.

وی در رابطه با گروه های پر خطر اظهار کرد: فرورفتن سوزن خون‌آلود بیمار به فرد سالم، تزریق مواد مخدر یا دارو با سرنگ مشترک، ارتباط جنسی محافظت نشده خارج از چهارچوب خانواده، پاشیدن ترشحات فرد بیمار به مخاط چشم و دهان و… فرد سالم، می تواند باعث انتقال ویروس HIV شود.

سلمی زاده ادامه داد: شهروندان استان قم جهت مشاوره و انجام تست سریع و رایگان ایدز، می‌توانند به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری به نشانی خیابان توحید، بعد از نبوت، جنب امامزاده سیدمعصوم، مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *