آخرین جزئیات مسکن فرهنگیان از قول معاون راه و شهرسازی استان مرکزی

ایسنا/مرکزی برخی فرهنگیان استان مرکزی در تماس با ایسنا، از سرنوشت پروژه “مسکن فرهنگیان” ابراز نگرانی کرده و خواهان تعیین تکلیف شان هستند.

آنها می گویند: به دنبال اطلاعیه ثبت نام مسکن ملی فرهنگیان در تابستان ۹۹ بیش از ۳ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۰۷ نفر تایید شدند که ۳۳۱ نفر از آنها متقاضی مسکن در اراک بودند، ولی علیرغم اینکه محل اختصاص زمین به آنها شهر اراک عنوان شده بود در نهایت شهر جدید امیرکبیر با تخمین هزینه تمام شده بیش از ۶۰۰ میلیون تومان به عنوان محل ساخت مسکن فرهنگیان اراک تعیین شد.

بالاخره بعد از ماه‌ها اعتراض فرهنگیان و پیگیری‌های اداره کل آموزش و پرورش نهایتا شهر اراک به عنوان محل تخصیص زمین برای فرهنگیان در قالب پروژه ۸۱۰۰ واحدی مسکن ملی تعریف شد با وجود اینکه ثبت نام فرهنگیان متقاضی مسکن در آستانه یک سالگی است و برخی از آنها در اسفند ۹۹ مبلغ تعیین شده ۴۰ میلیون تومانی را واریز کرده اند هنوز هم به پروژه مسکن ملی متصل نشده و همچنان دچار سردرگمی هستند، این در حالی است که پروژه های مسکن ملی (ویژه عموم مردم) که همزمان با فرهنگیان ثبت نام انجام دادند پیشرفت های خوبی کرده اند.

آنها نگرانند و می گویند هنوز هم مشخص نیست چه زمانی به پروژه متصل می شوند، چه مقدار آورده مالی باید داشته باشند و زمان تحویل واحدها چه زمانی است، این نگرانی ها زمانی دوچندان می شود که بدانیم در روزهای پایانی کار دولت دوازدهم به سر می بریم و احتمال می رود با تغییر مسئولان استان مجددا پروسه کاغذبازی تکرار شود.

به گزارش ایسنا، این نگرانی‌ها باعث شده اخباری از مراجعات دسته جمعی فرهنگیان متقاضی مسکن به اداره کل آموزش و پرورش را شاهد باشیم که هر بار با قول مساعد مسئولان از جمله مدیرکل به پایان می رسد.

حمید انعامی معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان مرکزی در این رابطه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: درخصوص تامین مسکن فرهنگیان در کشور، تفاهم نامه همکاری فی ما بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی جهت احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی منعقد شد.

وی با اشاره به تعهدات هر دو وزارتخانه افزود: در این راستا ارسال فهرست متقاضیان واجد شرایط و تعیین اولویت بندی، احصا و شناسایی و معرفی اراضی تحت مالکیت وزارت آموزش و پرورش از تعهدات این وزارت خانه و کنترل واجد شرایط بودن لیست ارسالی آموزش و پرورش، تسهیل و تسریع در تعیین و تغییر کاربری اراضی معرفی شده توسط آموزش و پرورش و تامین اراضی در شهرهایی که آموزش و پرورش فاقد زمین است از تعهدات وزارت راه و شهرسازی بوده است. اولویت واگذاری با متقاضیان عادی ثبت نام شده در طرح اقدام ملی است و در صورت وجود زمین مازاد، در اختیار طرف تفاهم نامه گذاشته می شود.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: در مجموع، مقرر شده بود سرریز جمعیتی شهر اراک توسط شهرهای جدید(امیرکبیر و مهاجران) تامین زمین شود که با توجه به اتفاقات یکسال اخیر و با عنایت به اینکه آموزش و پرورش استان فاقد زمین دولتی در شهر اراک بوده نهایتا با تلاش و پیگیری مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولین ارشد استان، خوشبختانه موفق به عقد تفاهم نامه با سازمان اوقاف در خصوص زمین واقع در کمربندی شمالی با استعداد ساخت حدود ۸۱۰۰ واحد شدیم و امیدواریم بتوانیم پس از طراحی قطعی و اخذ مجوز از شورای مسکن نسبت به سهمیه بندی برای متقاضیان ثبت نامی در سامانه اقدام ملی مسکن و همچنین متقاضیان تفاهم نامه ای همچون آموزش و پرورش اقدام کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید